ANAMUR
Giriş Tarihi : 19-01-2021 13:22   Güncelleme : 20-01-2021 16:01

Kağıt Sanatçısı Sektörünü Yaşatmaya Çalışıyor

Nuh Akkuş/ Anamur Rotary Kulübü İp liflerinden kağıt üreten Ali Naki Tez’e Sektör ödülünü teslim etti.

 Kağıt Sanatçısı Sektörünü Yaşatmaya Çalışıyor

Anamur’da ip lifleri ile birçok çeşitte kağıt üretimi sağlayan Ali Naki Tez sektörünün devam ettirilmesi için elinden gelen çalışmayı gerçekleştiriyor. Tamamen ip liflerinden elde ettiği ve makinasal işlem görmeyen kağıt yapımı Türkiye’de ve Dünya’da sayılı olarak gerçekleştirilmekte.

Anamur ROTARY Kulübü sektörün Anamur’da öncüsü olan Ali Naki Teze’e plaket sundu.

Klüp Başkanı Ersin Körhasanoğulları; “Sayın Ali Naki TEZ, değerli basın mensubu arkadaşlar, sevgili rotaryenler ve değerli konuklar.

Rotary kulüpleri, iş ve meslek insanlarının oluşturduğu bir hizmet kuruluşudur. Biz dünya ülkeleri arasında iyi niyet ve anlayışı karşılıklı olarak geliştirerek barışa ve barış halinin köklenmesine katkıda bulunan ender sivil toplum örgütlerinden biri olan Rotary’nin üyeleriyiz. Çalışmalarımızda, üyelerimiz arasında tanışıklığı bir hizmet fırsatı olarak görür ve bu nedenle her hafta düzenli olarak toplanarak tanışıklığımızı geliştirmeye çalışırız.

 Her dostumuzun hizmet idealini kendi kişisel iş ve toplum hayatına uygulaması ve böylece topluma örnek olması için kendisini ve çevresini teşvik eden projeler geliştiririz.

Hizmet idealinde birleşmiş iş ve meslek sahipleri arasında dünya çapında dostluk ilişkileri kurarak karşılıklı anlayışı, iyi niyeti ve barışı geliştirecek uluslar arası projeler yaparız. Bugünde burada toplanarak kuruluşumuzun en saygın çalışmalarından birini yerine getirebilmenin onurunu yaşıyoruz.

Siz Sayın Ali Naki TEZ meslek hayatınız boyunca;

Yaptığınız başarılı çalışmalar ile hem meslektaşlarınıza hem de bize örnek oldunuz. Çalışmalarınızla, gençlere ışık tutarak, icra ettiğiniz işin sonraki nesillere aktarılması için önder oldunuz.

 Anamur Rotary kulübü olarak, hizmet idealimizi yücelten bu katkınızı şükran ile anıyor ve bugün takdim edeceğimiz “Rotary Meslek Ödülü” ile bu onuru gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz.

Meslek hizmet ödülümüzü Sn. Ali Naki TEZ’e takdim etmekten büyük mutluluk duyuyorum” ifadelerine yer verdi.