ANAMUR
Giriş Tarihi : 05-02-2021 13:07   Güncelleme : 05-02-2021 13:07

Anamur Belediyesi’nden İstihdama Tam Destek Tam Hizmet

Nuh Akkuş/ Anamur Belediyesi-MEYEM işbirliğinde gerçekleştirilen protokol ile çeşitli meslek dallarında çalışan ustalara Mesleki Yeterlilik Belgesi veriliyor.

Anamur Belediyesi’nden İstihdama Tam Destek Tam Hizmet

 

İstihdama destek olmak ve nitelikli iş gücünü arttırmak amacıyla alçı sıva, alçı levha, boyacı, sıvacı, duvarcı, ısı yalıtım seramik ustası ve inşaat işçisi meslek dallarında çalışan ustaların, Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olabilmeleri için Anamur Belediyesi ile Mesleki Yeterlilik Kurumu Belgelendirme Kurumu arasındaimzalanan protokol neticesinde, eğitimi tamamlayan 200’ün üzerinde usta sınava tabi tutuluyor.

Başkan Kılınç Sınava Giren Ustaları Ziyaret Etti.

Anamur Belediyesi Şehit Şükrü Ünlü Pazaryerinde gerçekleştirilen uygulama alanını Belediye Şirketi Müdürü Aziz Özinal ve MEYEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Özipek ile birlikte ziyaret eden Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç sınava giren ustalara başarılar diledi. Mesleki yeterlilik belgesinin nitelikli iş gücünün artmasında büyük önemi olduğuna işaret eden Başkan Kılınç: ‘’ MEYEM ile gerçekleştirdiğimiz protokol sayesinde çeşitli meslek gruplarında faaliyet gösteren 200’ün üzerinde ustamıza oluşturduğumuz uygulama alanında sınav yapıyoruz. Sınavda başarılı olan arkadaşlarımıza belgelerini vererek nitelikli iş gücünün artmasına katkıda bulunacağız.’’ dedi.

Başkan Kılınç Anamur Belediyesi’ne kursa katılmak ve eğitim görmek için başvuruda bulunanlardan herhangi bir ücret talep edilmediğini,Mesleki Yeterlilik Belgesi’nin tamamen ücretsiz olduğunu belirtti. 

Anamur Belediyesi Gece Gündüz Çalışıyor

Belediye Başkanı Hidayet Kılınç döneminde iş makinesi ve araç sayısını üç katına çıkartan Anamur Belediye Başkanlığı kentin 56 mahallesinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Ören, Karaağa, Köprübaşı, Lale, Güngören, Anıtlı, Sugözü, Güzelyurt, Esentepe, Toroslar, mahallelerinde onlarca noktada yol genişletme, asfalt zemin hazırlığı, istinat duvarı yapımı, parke ve büz-baks döşeme çalışması gerçekleştiriyor.

Başkan Kılınç: “Günlük 12 Saat Mesai Yapıyor, Geceleri de Çalışıyoruz”

Belediyeye bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yol genişletme ve asfalt zemin hazırlığı için günde 12 saat mesai yaptığını ifade eden Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: “Mesai arkadaşlarımız fedakârca ilçemize hizmet etmeye devam ediyor. Birkaç hafta içerisinde asfalt dökümüne başlayacağımız için Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz yaz kış, gece gündüz demeden, gün doğumu ile başladıkları mesaiyi gece geç saatlere kadar sürdürerek büyük bir fedakarlık örneği sergiliyor. Bizim böyle bir talimatımız olmamasına rağmen Anamur Sanayi Sitesi civarında bulunan ve asfalt dökmeyi planladığımız yolun zemin hazırlığı çalışmalarını gece saat 22:00’a kadar fedakarca ve özveri ile sürdüren mesai arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. İnşallah arkadaşlarımız fedakarlıkları ve bizim girişimlerimizle bu yıl 250 km’nin üzerinde asfalt dökümü gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Göreve geldikleri günden bu yana Anamur Belediye Başkanlığı’na 2.000.000 TL’si hibe, toplam 10.000.000 TL yatırımla 37 yeni iş makinesi ve araç kazandırdıklarını belirten Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ; “Şu an için iş makinesi ve araç sayımız günde 3 vardiya yapabilecek durumda. Birçok il belediyesinin bile sahip olmadığı kadar güçlü bir makine parkına sahibiz. Makine parkımız ve mesai arkadaşlarımızdan aldığımız güçle görev süremiz içerisinde Anamur’un çehresini değiştireceğiz.’’ Dedi.