ANAMUR
Giriş Tarihi : 08-02-2021 10:52   Güncelleme : 08-02-2021 10:52

Deniz “Refakatçi Evi” Anamur ve Bozyazılılar için bir şans

Cumhuriyet Halk Partisi Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in önemli projelerinden biri olan “Refakatçi Evi Projesinin” Anamur- Bozyazı ve Aydıncık halkı için bir şans olduğunu söyledi.

Deniz “Refakatçi Evi” Anamur ve Bozyazılılar için bir şans

Mersin iline en uzak ilçeler olan Anamur ve Bozyazı ilçelerinden Mersin’e sevk edilen yada  burada tedavi gören hasta yakınlarının  “ Refakatçi Evi”nde kalabileceklerini belirten CHP İlçe Başkanı durmuş Deniz,”  “Refakatçi Evi Projesi” ile hasta ve hasta yakını yurttaşların konaklama ihtiyacı sorun olmaktan çıktı. Refakatçi Evi ile yurttaşların hasta refakati Özellikle hastanelere uzak Anamur, Bozyazı ve Aydıncık ve kırsal mahallerden gelen yurttaşların sorunlarına çözüm olacak projeyle kentin önemli bir eksiği de kapatılmış oldu. 18 yaş üstü hasta yakınlarından 1 refakatçi, 18 yaş altı hasta yakınlarından ise 2 refakatçi kabul ediliyor. Kanser hastalığı için tedavi gören hastalar ve yakınları 45 gün, diğer hastalıklar sebebiyle tedavi görenler ve refakatçileri ise en fazla 30 gün süreyle konaklama yapabiliyor. Konaklama süresi boyunca sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ikramı alacak olan yurttaşların hastaneye ulaşımları da Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği servisler ile yapılıyor. Pandemi sürecinin başlangıcından bu yana sıkıntı yaşayan otel esnafı da bu proje sayesinde nefes alacak.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen “Refakatçi Evi” projesi ile kamu ve üniversite hastanelerinde tedavi gören hastaların ve yakınlarının konaklama sorunu  ve  burada kaldıkları sürece  yemeklerini ve  hastaneye geliş gidişleri   de karşılanacak.
Vatandaşlarımız TEKSİN hattımız olan Alo 185’i arayarak müracaat yapabilirler.