HAVA DURUMU
Giriş Tarihi : 09-02-2021 08:36   Güncelleme : 09-02-2021 08:36

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU 09.02.2021

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Antalya ve Isparta çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU 09.02.2021

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile İstanbul, Yalova, Bursa, Kütahya, Uşak, Antalya, Isparta, Zonguldak, Bartın, Artvin, Erzurum ve Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Ege kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, sabah saatlerinde Erzurum ve Ardahan çevreleri ile Artvin'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normallerinin 6-12 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli ve kısa sürel fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın; güneyli yönlerden Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli ve kısa sürel fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden soba ve baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 5-10 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilen Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kar erimesi bekleniyor. Kar erimesi nedeniyle su baskını ve dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

AKDENİZ BÖLGEMİZDE HAVA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Antalya ve Isparta çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C21°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA °C18°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C19°C

Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA °C14°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yer yer sağanak yağışlı

MERSİN'DE HAVA

Son Durum

Güneşli13°Hissedilen 16°

BugünBol güneş ışığı

21°

Hissedilen 23°

Bu geceAçık

12°

Hissedilen 11°

YarınÇoğunlukla güneşli

20°

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANAMUR'DA HAVA

Son Durum

Güneşli12°Hissedilen 13°

BugünGüneşli

20°

Hissedilen 21°

Bu geceAçık- parçalı bulutlu arası

Hissedilen 8°

YarınKısmen güneşli

19°

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKDENİZ'DE HAVA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı yer yer sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğu, zamanla güneybatıdan 3 ila 5; Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.