HAVA DURUMU
Giriş Tarihi : 18-02-2021 08:41   Güncelleme : 18-02-2021 08:41

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU 18.02.2021

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu sabah saatlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU 18.02.2021

 

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Kütahya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Bingöl çevreleri, İzmir'in kuzey ve batı kesimleri ve Şanlıurfa'nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu ile Kuzey Ege kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere sabah saatlerinde Hakkeri ve Şırnak'ın yükseklerinde, gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun yükseklerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara bölgesi ile ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun batı kesimlerinde 1 ila 3 derece artacağı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın güney ve güneybatı, Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında Kuzeyli yönlerden orta kuvvette; İç Anadolu'nun güneyi ve Akdeniz'de bu sabah saatlerinde kuvvetli ve yer yer fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların, bu sabah saatlerinde Hakkari ve Şırnak'ın yüksek kesimleri ile gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde görüleceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu sabah saatlerinde kuzeyli yönlerden Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli ve fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİRAİ DON UYARISI: Yurdumuzun kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerinde orta, yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

AKDENİZ BÖLGEMİZDE HAVA

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu sabah saatlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA °C13°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA °C13°C

Parçalı bulutlu

HATAY °C11°C

Parçalı bulutlu

ISPARTA °C4°C

Parçalı bulutlu

MERSİN'DE HAVA

Son Durum
Bulutlu ve güneşli6°Hissedilen 6°

BugünBulutlu ve güneşli

11°
Hissedilen 12°

Bu geceParçalı, yer yer çok bulutlu

Hissedilen 2°

YarınÇoğunlukla güneşli

14°

 

 

 

 

 

 

 

 

ANAMUR'DA HAVA

Son Durum
Çoğunlukla güneşli5°Hissedilen 5°

BugünÇoğunlukla güneşli

11°
Hissedilen 14°

Bu geceParçalı bulutlu

Hissedilen 2°

YarınÇoğunlukla güneşli

13°

 

 

 

 

 

 

 

 

AKDENİZ'DE HAVA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerinde 5 ila 7; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerinde 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, sabah 2,0 ila 3,0m; Görüş: İyi, fırtına anında zayıf.